PRZYJMUJEMY BEZ LIMITU WIEKU!
Rodzaj studiów:
Studia stacjonarne I stopnia
Studia 3-letnie, kończące się uzyskaniem tytułu licencjata
Studia stacjonarne II stopnia
Studia 2-letnie, kończące się uzyskaniem tytułu magistra
Program dla studiów I stopnia zawiera 2 moduły fakultatywne do wyboru:
Program dla studiów II stopnia zawiera 2 moduły fakultatywne do wyboru:
Kompetencje absolwenta Malarstwa:
Studia na kierunku malarstwo, to okazja do poznania języka obrazów w obszarze tradycji malarskiej, ale również możliwość zrozumienia rozwoju sztuki współczesnej. Pracownie artystyczne na tym kierunku kształcą w zakresie malarstwa, rysunku, rzeźby, fotografii, komiksu i concept artu czy alternatywnych form malarskich. Każda z pracowni posiada swój niepowtarzalny kierunek kształcenia.
Moduł kształcenia w zakresie alternatywnych form malarskich wyposaża studenta w umiejętności w zakresie warsztatu, kompozycji i kreacji malarskiej, daje możliwość nabycia podstawowych umiejętności w zakresie tworzenia zróżnicowanych, interdyscyplinarnych form artystycznych.
Przedmioty w module dla studiów I stopnia: szkło artystyczne, modowe formy recyklingowe, działania performatywne i multimedialne.
Przedmioty w module dla studiów II stopnia: II. pracownia wolnego wyboru, modowe formy recyklingowe, działania performatywne i multimedialne.
Moduł kształcenia w zakresie ilustracji i komiksu to możliwość nabycia podstawowych umiejętności pracy w zawodach, w których ilustracja jest nieodzowną częścią. Koncentrujemy się na nauczaniu, prowadzącym do specjalistycznych kwalifikacji, które składają się na sylwetkę malarza-ilustratora.
Przedmioty w modułach dla studiów I i II stopnia: scenariusz, storyboard, komiks i rysunek koncepcyjny, formy malarskie w ilustracji.
Dlaczego studiować Malarstwo?
Studiując na kierunku malarstwo, absolwent wyposażony jest w warsztat malarski i rysunkowy oraz umiejętności kreacji artystycznej, które pozwolą mu zaistnieć na szeroko rozumianym rynku sztuki. Dzięki przygotowanej propozycji modułów kształcenia w zróżnicowanych zakresach, student ma możliwość rozbudowania swojej twórczości o techniki pokrewne malarstwu.
Przedmioty z jakimi spotkasz się w trakcie studiów to m.in.:
malarstwo, rysunek, technologia malarstwa, rysunek anatomiczny, rzeźba, tkanina artystyczna, podstawy fotografii cyfrowej, podstawy obsługi programów graficznych, podstawy grafiki warsztatowej - sitodruk, laboratorium rozszerzonej rzeczywistości, I. pracownia wolnego wyboru, działania performatywne i multimedialne, historia sztuki, historia malarstwa, zagadnienia i tendencje w sztuce współczesnej, filozofia, język obcy.
Szczegółowe informacje dotyczące warunków rekrutacji:
http://rekrutacja.uz.zgora.pl/